Реставрацію Меркурія розпочато

Вівторок, 19 червня 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи: |
Переглядів: 4167
Підписатись на коментарі по RSS

Момент, до якого учасники ініціативи «Врятувати Меркурія» йшли понад два роки, настав: розпочалася реставрація пам’ятки. У свої дбайливі руки Меркурія взяли фахівці НУ «Львівська політехніка»: вони вже зараз очищують пам’ятку від небезпечних для неї мохів та лишайників, зміцнюють поверхню матеріалу скульптури, укріплюють ті місця поверхні, де відбулося розшарування. Це лише перші кроки, після них буде виконано ще багато реставраційних дій, про які регулярно інформуватимемо. Закінчити реставрацію львівського Меркурія планують близько середини жовтня.

Представники Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), які фінансують завершальний етап порятунку Меркурія і здійснюють його фаховий супровід в межах спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та відновлення старої частини міста Львова», зазначили, що рішення підтримати реставрацію пам’ятки було зумовлене не лише цінністю скульптури, а й активністю громадськості, спрямованої на порятунок цієї історичної пам’ятки.

Отож учасники ініцативи «Врятувати Меркурія» наголошують: її успішний вихід на фінішну пряму – заслуга всіх львів’ян, а також тих підприємств, організацій, творчих груп, які підтримували ініціативу з реставрації пам’ятки на різних етапах. Особлива подяка належить Благодійному фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова» в особі Андрія Салюка, який не вагаючись відгукнувся на ідею нашої ініціативної групи і впродовж всієї її діяльності надавав організаційну та експертну підтримку.

Щиро дякуємо також фірмі-тезці нашої пам’ятки – компанії «Меркурій-Центр», працівники якої виявили виняткову фаховість та вправність у встановленні досить складної конфігурації риштувань, а керівництво – добру волю та небайдужість до історичної спадщини рідного міста, погодившись допомогти нам на благодійних засадах.

Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Ім'я і сайт використовуються тільки при реєстрації

(обязательно)