Підсумки 2011 року

Середа, 1 лютого 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи:
Переглядів: 3382
Підписатись на коментарі по RSS

Минули приємні новорічні та різдвяні клопоти, тож хотілося б кількома словами згадати наші найважливіші досягнення за минулий рік, завдяки яким, власне, і вдалося підійти до завершального етапу порятунку Меркурія.

8 лютого 2011 року було завершено другий етап порятунку пам’ятки – створено проект реставрації і представлено його громадськості. Кошторис, що супроводжував проект, дав нам змогу озвучити реальну цифру вартості реставраційних робіт.

Відразу після цієї події ми взялися шукати благодійників чи ґрантодавців, котрі погодилися б повністю або частково профінансувати реставрацію пам’ятки. Нагадаємо, що до збору коштів на проведення завершального етапу порятунку Меркурія долучилися своїми внесками львівські підприємства – Торгово-виробнича компанія «Львівхолод» і ринок «Шувар».

Посприяли нашим зусиллям і люди творчості: 2 квітня дав благодійний концерт гурт «Бурдон», пожертвувавши всі кошти, зібрані за квитки, на підготовку до реставрації пам’ятки.

18 квітня львівські пластуни долучилися до проведення збору коштів з нагоди Міжнародного дня пам’яток історії та культури: завдяки «Пласту» всі, хто на час акції перебував в історичному середмісті Львова, мали нагоду поповнити скарбничку нашої ініціативи своїми пожертвами.

Мешканці не лише центру міста, а й його віддаленіших районів змогли зробити свій внесок у порятунок львівського Меркурія в межах благодійної акції за сприяння мережі супермаркетів «Барвінок», що розпочалася в травні й тривала до кінця літа.

Нарешті, вирішальним для успіху нашої ініціативи стало те, що на початку осені нам вдалося заручитися фінансовою підтримкою Німецького товариства міжнародної співпраці (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – GIZ). Завдяки їй 28 вересня ми розпочали третій, завершальний етап порятунку Меркурія.

Роботи на такому об’єкті, як аттик будинку, що його прикрашає скульптура Меркурія, було б немислимо проводити без будівельних риштувань. Тому надзвичайно важливою і доречною виявилася допомога компанії «Меркурій-Центр», яка забезпечила монтаж риштувань для доступу до пам’ятки і безкоштовне використання їх упродовж всієї тривалості реставраційних робіт.

Скориставшись можливістю безпосереднього доступу до скульптури Меркурія, команда фахівців, які проводитимуть реставрацію, вже провела остаточне дослідження пам’ятки і уточнила всі суттєві технічні моменти. На зиму пам’ятку захищено накриттям, котре запобігатиме її руйнуванню опадами упродовж найбільш несприятливого сезону. Під цим накриттям Меркурій безпечно дочекається теплої пори року і початку реставраційних робіт.

Щиро дякуємо всім благодійникам і помічникам ініціативи «Врятувати Меркурія» і бажаємо успіху, процвітання та всіх гараздів у новому 2012 році!

Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Ім'я і сайт використовуються тільки при реєстрації

(обязательно)