Розпочато третій, завершальний етап ініціативи «Врятувати Меркурія»

Середа, 28 вересня 2011 г.
Теґи: | | |
Переглядів: 3329
Підписатись на коментарі по RSS

28 вересня 2011 року, в середу, у «день Меркурія» за давньоримським календарем, ініціатива з порятунку історичної пам’ятки – скульптури Меркурія, що оздоблює будинок на вул. Січових стрільців, 3 – розпочала третій, завершальний етап, тобто власне реставраційні роботи.

Задекларувавши на старті нашої ініціативи, що не віримо обіцянкам, ми вважаємо справою честі власні обіцянки виконувати. Успішно здійснивши два підготовчі етапи – виготовлення реставраційного завдання та створення проекту реставрації пам’ятки, – ми, хай і після деякої паузи, розпочинаємо третій, завершальний етап порятунку Меркурія. Цей етап полягатиме в комплексі реставраційних робіт, які припинять подальше руйнування скульптури і на основі науково обґрунтованих даних повернуть львівському Меркурієві його автентичний вигляд і відновлять колишню красу.

Після встановлення риштувань реставраційні роботи почнуться діями з очищення пам’ятки від знищених фрагментів і укріплення тих її частин, яким загрожує руйнування. Скориставшись безпосереднім доступом до пам’ятки, фахівці доповнять і деталізують результати обстежень, отримані під час перших двох етапів, і уточнять технологічні процедури реставрації. На час холодної пори року, несприятливої для проведення робіт на об’єкті, пам’ятку буде законсервовано. Упродовж пізньої осені, зими та ранньої весни виготовлять доповнення втрачених частин скульптури із матеріалів, аналогічних автентичним. Навесні, із настанням нового реставраційного сезону, буде проведено повну реставрацію поверхні пам’ятки і відновлення її втрачених частин.

Вирішальною для можливості розпочати завершальний етап порятунку Меркурія стала фінансова підтримка Німецького товариства міжнародної співпраці (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – GIZ), а також допомога львівського підприємства ТзОВ ВТФ "Меркурій-Центр", котре безкоштовно, як благодійний внесок, надало риштування для проведення реставраційних робіт.

Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Ім'я і сайт використовуються тільки при реєстрації

(обязательно)