Перший етап порятунку Меркурія завершено

Вівторок, 5 жовтня 2010 г.
Категорія: Новини
Теґи: | |
Переглядів: 4313
Підписатись на коментарі по RSS

Ми раді повідомити громаду Львова і всіх небайдужих про завершення першого із трьох етапів порятунку пам’ятки – виготовлення акту обстеження пам’ятки і реставраційного завдання.

Ми твердо переконані, що львівського Меркурія – як і кожну пам’ятку історії та мистецтва – треба реставрувати фахово і коректно, щоб реставрація не обернулася псуванням. Тому від самого старту ініціативи було взято курс на неухильне дотримання технологічних та юридичних процедур, приписаних пам’яткоохоронним законодавством. Відтак у межах виконання першого етапу довелося терпляче попрацювати над документом, від якого залежатиме наша подальша праця.

Дуже цінною для ініціативи «Врятувати Меркурія» стала співпраця з Кафедрою реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка». Роботи з першого обстеження пам’ятки і виготовлення реставраційного завдання, що їх фахово виконав доцент Юрій Дубик, кафедра вирішила здійснити безкоштовно, як благодійний внесок. Ми щиро вдячні за це рішення колективу кафедри, а передусім її завідувачу, професорові Миколі Бевзу.

Тепер, коли документ остаточно схвалено Кафедрою реставрації та реконструкції, коли він пройшов затвердження в Управлінні охорони історичного середовища Львівської міської ради та в Управлінні охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації, можемо офіційно оголосити, що перший етап порятунку Меркурія завершено.

Запрошуємо ознайомитися з актом обстеження пам’ятки і реставраційним завданням, завантаживши електронну копію документа.

Додамо, що завдяки безкоштовній допомозі спеціалістів Кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів витрати на виконання першого етапу, замість попередньо планованих, звелися лише до невеликої оплати за послуги автовежі. Отож зібрані на сьогодні пожертви можемо повністю спрямувати на виконання другого етапу порятунку Меркурія – виготовлення проектної документації, – який уже розпочався.

Дякуємо всім, хто нас досі підтримав, і закликаємо громаду Львова, львівські підприємства та організації й надалі ставати помічниками та меценатами ініціативи «Врятувати Меркурія».

Коментарів: 1

  1. 2010-10-07 в 07:43:14 | quot;Відлуння віківquot;

    перепост - http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=11712

Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Ім'я і сайт використовуються тільки при реєстрації

(обязательно)