Відбувся концерт середньовічної та кельтської народної музики

Понеділок, 25 жовтня 2010 г.
Категорія: Новини
Теґи: |
Переглядів: 6263
Підписатись на коментарі по RSS

В неділю, 24 жовтня старовинний Палац Сапєгів (тепер – приміщення ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури) сповнився голосом середньовічних музичних інструментів, співом давніми мовами і тупотом ніг танцюристів.

У першому відділенні благодійного концерту, організованого учасниками ініціативи «Врятувати Меркурія», львівський колектив реконструкторів давньої музики Kings&Beggars розважав гостей музикою Середньовіччя і Ренесансу: звучали пісні та інструментальні композиції з тогочасної Бретані, Іспанії, Італії, Німеччини, Франції, котрі, відповідно до назви гурту, охоплювали широкий спектр музичного багатства домодерної доби – від пастуших пісеньок до паломницьких співів та придворних танців.

Другу частина концерту було присвячено музичній спадщині кельтських народів, якою поділилися зі слухачами учасники київського гурту RUN. Музика бретонців, валлійців, ірландців славиться композиціями і ліричного, і рухливо-енергійного характеру; завдяки майстерності музикантів із Києва львів’яни мали змогу насолодитися ними повною мірою.

Чудовим «бонусом» до програми концерту стало те, що його відвідали – з власної ініціативи, як звичайні гості – дівчата й хлопці, котрі займаються вивченням середньовічних танців. Вони доповнили насолоду для вуха справжньою розкішшю для ока, супроводжуючи багато композицій, котрі лунали зі сцени, запальним танком.

Перерву між виступами гуртів активісти ініціативи «Врятувати Меркурія» використали для спілкування з гостями концерту: просили їх пропагувати серед друзів і знайомих усвідомлення краси та цінності архітектурної спадщини Львова, розповідали про власні зусилля з її збереження і закликали гостей активно приєднуватися до діяльності в цьому напрямі.

Наша глибока вдячність належить музикантам колективів Kings&Beggars і RUN, котрі весь гонорар за свій виступ пожертвували на підтримку ініціативи «Врятувати Меркурія». Дякуємо всім гостям благодійного концерту, котрі своїми внесками – чи у вигляді придбання символічних квитків, чи у вигляді додаткових пожертв, вкладених у нашу скриньку – допомогли зробити ще один крок до порятунку пам’ятки.

Коментарів: 3

  1. Супер, але мало :)

    Підкиньте, будь ласка, ще посилань на фотографії з концерту!

  2. Як тільки будуть ще фото, ми закинемо їх в альбом і виставимо на сайті

  3. 2010-10-26 в 03:16:40 | «Відлуння віків»

    перепост - http://www.pamjatky.org.ua/DetailedNews.aspx?NewsID=11873

Залиште коментар!

Використовуйте нормальні імена

Ім'я і сайт використовуються тільки при реєстрації

(обязательно)