Підсумки 2011 року

Середа, 1 лютого 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи:
Переглядів: 3417
Підписатись на коментарі по RSS

Минули приємні новорічні та різдвяні клопоти, тож хотілося б кількома словами згадати наші найважливіші досягнення за минулий рік, завдяки яким, власне, і вдалося підійти до завершального етапу порятунку Меркурія.

8 лютого 2011 року було завершено другий етап порятунку пам’ятки – створено проект реставрації і представлено його громадськості. Кошторис, що супроводжував проект, дав нам змогу озвучити реальну цифру вартості реставраційних робіт.

Відразу після цієї події ми взялися шукати благодійників чи ґрантодавців, котрі погодилися б повністю або частково профінансувати реставрацію пам’ятки. Нагадаємо, що до збору коштів на проведення завершального етапу порятунку Меркурія долучилися своїми внесками львівські підприємства – Торгово-виробнича компанія «Львівхолод» і ринок «Шувар».

Посприяли нашим зусиллям і люди творчості: 2 квітня дав благодійний концерт гурт «Бурдон», пожертвувавши всі кошти, зібрані за квитки, на підготовку до реставрації пам’ятки.

18 квітня львівські пластуни долучилися до проведення збору коштів з нагоди Міжнародного дня пам’яток історії та культури: завдяки «Пласту» всі, хто на час акції перебував в історичному середмісті Львова, мали нагоду поповнити скарбничку нашої ініціативи своїми пожертвами.

Мешканці не лише центру міста, а й його віддаленіших районів змогли зробити свій внесок у порятунок львівського Меркурія в межах благодійної акції за сприяння мережі супермаркетів «Барвінок», що розпочалася в травні й тривала до кінця літа.

Нарешті, вирішальним для успіху нашої ініціативи стало те, що на початку осені нам вдалося заручитися фінансовою підтримкою Німецького товариства міжнародної співпраці (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – GIZ). Завдяки їй 28 вересня ми розпочали третій, завершальний етап порятунку Меркурія.

Роботи на такому об’єкті, як аттик будинку, що його прикрашає скульптура Меркурія, було б немислимо проводити без будівельних риштувань. Тому надзвичайно важливою і доречною виявилася допомога компанії «Меркурій-Центр», яка забезпечила монтаж риштувань для доступу до пам’ятки і безкоштовне використання їх упродовж всієї тривалості реставраційних робіт.

Скориставшись можливістю безпосереднього доступу до скульптури Меркурія, команда фахівців, які проводитимуть реставрацію, вже провела остаточне дослідження пам’ятки і уточнила всі суттєві технічні моменти. На зиму пам’ятку захищено накриттям, котре запобігатиме її руйнуванню опадами упродовж найбільш несприятливого сезону. Під цим накриттям Меркурій безпечно дочекається теплої пори року і початку реставраційних робіт.

Щиро дякуємо всім благодійникам і помічникам ініціативи «Врятувати Меркурія» і бажаємо успіху, процвітання та всіх гараздів у новому 2012 році!

Майже півтора року низка кафе та книгарень у центральній частині міста гостинно приймала і охороняла скриньки для збору пожертв на підтримку ініціативи «Врятувати Меркурія».

Крім того, що ці пожертви склали поважну частку зібраних коштів, хочемо наголосити, що кожна купюра чи монета, вкладена до скриньок, є свідченням важливості в очах львів’ян проблеми збереження історичної спадщини міста, голосом на підтримку реставрації львівських пам’яток.

Наша щира подяка належать працівникам та керівникам закладів, котрі посприяли нам у зборі пожертв. Але насамперед дякуємо всім покупцям та відвідувачам, які зробили (а багато хто – робив регулярно) свій внесок у порятунок Меркурія. Ваша підтримка не дозволила нам опустити руки на самому початку і спонукала впевнено йти до мети.

Меркурія рятує «Меркурій-Центр»

Понеділок, 3 жовтня 2011 г.
Категорія: Новини
Теґи: | |
Переглядів: 3853
Підписатись на коментарі по RSS
Людей, яких звати Меркурій, у нашому місті не надто багато, проте є підприємство, котре носить ім'я крилоногого красеня. Меркурій – це уособленням успіху та поступу, отож глибоко символічно, що вельми вагомий внесок у його порятунок внесла успішна та динамічна компанія-тезко.

«Меркурій-Центр» уже десять років працює на ринку з продажу, оренди і кваліфікованого монтажу будівельного риштування. Компанія відома, зокрема, тим, що вправно встановлює риштування навіть на дуже складних для цього спорудах. Майстерності її працівників підкорилися десятки об’єктів у всій Західній Україні, cеред них і чимало львівських історико-архітектурних пам’яток, які вдалося відреставрувати завдяки послугам «Меркурій-Центру».

Компанія «Меркурій-Центр» підтримала нас у порятунку Меркурія, забезпечивши безкоштовно, як благодійну пожертву, монтаж риштувань для доступу до пам’ятки і використання їх упродовж всієї тривалості реставраційних робіт.

Без риштувань було б немислимо проводити роботи на такому об’єкті, як аттик будинку, що його прикрашає скульптура Меркурія. Отож внесок компанії вирішальний для успішного проведення реставрації.

Складаючи палку подяку компанії «Меркурій-Центр» і особисто її директорові, панові Роману Гарбузинському, щиро бажаємо справді меркуріївської спритності та успішності у розв’язанні всіх завдань і здійсненні всіх задумів.

Анонс зустрічі 29 вересня

Четвер, 29 вересня 2011 г.
Категорія: Новини
Теґи: | |
Переглядів: 3626
Підписатись на коментарі по RSS

29 вересня, у четвер, о 19:00 учасники ініціативи збираються в приміщенні Товариства охорони пам'яток історії і культури (вул. Коперніка, 40а).

До обговорення:

1. Завершальний етап порятунку Меркурія - реставраційні роботи (найближчі завдання, полагодження технічних моментів).

2. Розміщення банерів на риштуваннях (розмір, зміст, макет, виготовлення, дозволи).

3. Підготовка інформації для розміщення на сайті (новий банер, новини).

4. Стратегія подальшого збору коштів на реставрацію.

5. Узгодження дати наступної благодійної акції.

6. Різне.

28 вересня 2011 року, в середу, у «день Меркурія» за давньоримським календарем, ініціатива з порятунку історичної пам’ятки – скульптури Меркурія, що оздоблює будинок на вул. Січових стрільців, 3 – розпочала третій, завершальний етап, тобто власне реставраційні роботи.

Задекларувавши на старті нашої ініціативи, що не віримо обіцянкам, ми вважаємо справою честі власні обіцянки виконувати. Успішно здійснивши два підготовчі етапи – виготовлення реставраційного завдання та створення проекту реставрації пам’ятки, – ми, хай і після деякої паузи, розпочинаємо третій, завершальний етап порятунку Меркурія. Цей етап полягатиме в комплексі реставраційних робіт, які припинять подальше руйнування скульптури і на основі науково обґрунтованих даних повернуть львівському Меркурієві його автентичний вигляд і відновлять колишню красу.

Після встановлення риштувань реставраційні роботи почнуться діями з очищення пам’ятки від знищених фрагментів і укріплення тих її частин, яким загрожує руйнування. Скориставшись безпосереднім доступом до пам’ятки, фахівці доповнять і деталізують результати обстежень, отримані під час перших двох етапів, і уточнять технологічні процедури реставрації. На час холодної пори року, несприятливої для проведення робіт на об’єкті, пам’ятку буде законсервовано. Упродовж пізньої осені, зими та ранньої весни виготовлять доповнення втрачених частин скульптури із матеріалів, аналогічних автентичним. Навесні, із настанням нового реставраційного сезону, буде проведено повну реставрацію поверхні пам’ятки і відновлення її втрачених частин.

Вирішальною для можливості розпочати завершальний етап порятунку Меркурія стала фінансова підтримка Німецького товариства міжнародної співпраці (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit – GIZ), а також допомога львівського підприємства ТзОВ ВТФ "Меркурій-Центр", котре безкоштовно, як благодійний внесок, надало риштування для проведення реставраційних робіт.