Зустріч із ЗМІ: перші результати реставраційних робіт

Вівторок, 31 липня 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи:
Переглядів: 3470
Підписатись на коментарі по RSS

Меркурієві поставили компрес. Саме цією процедурою завершилися перші кілька тижнів реставрації кам’яного красеня, котрого намагається врятувати від руйнування ініціативна група львів’ян.

У середу, 1 серпня о 12:00 на вул. Січових стрільців, 3 відбудеться зустріч учасників ініціативи «Врятувати Меркурія» та реставраторів із ЗМІ. Під час зустрічі фахівці поінформують журналістів, які дії з порятунку пам’ятки вже здійснено, чого вдалося досягнути з їхньою допомогою і що заплановано зробити найближчим часом.

Журналісти матимуть змогу відвідати Меркурія і наочно пересвідчитися, як змінився його стан від початку реставрації.

Реставрація пам’ятки XIX ст. – алегоричної скульптури Меркурія, що прикрашає будівлю колишньої Дирекції залізниць на вул. Січових стрільців, 3 – відбувається з ініціативи львівської громадськості за підтримки благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова», проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» і компанії «Меркурій-Центр».

Реставрацію Меркурія розпочато

Вівторок, 19 червня 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи: |
Переглядів: 4197
Підписатись на коментарі по RSS

Момент, до якого учасники ініціативи «Врятувати Меркурія» йшли понад два роки, настав: розпочалася реставрація пам’ятки. У свої дбайливі руки Меркурія взяли фахівці НУ «Львівська політехніка»: вони вже зараз очищують пам’ятку від небезпечних для неї мохів та лишайників, зміцнюють поверхню матеріалу скульптури, укріплюють ті місця поверхні, де відбулося розшарування. Це лише перші кроки, після них буде виконано ще багато реставраційних дій, про які регулярно інформуватимемо. Закінчити реставрацію львівського Меркурія планують близько середини жовтня.

Представники Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), які фінансують завершальний етап порятунку Меркурія і здійснюють його фаховий супровід в межах спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та відновлення старої частини міста Львова», зазначили, що рішення підтримати реставрацію пам’ятки було зумовлене не лише цінністю скульптури, а й активністю громадськості, спрямованої на порятунок цієї історичної пам’ятки.

Отож учасники ініцативи «Врятувати Меркурія» наголошують: її успішний вихід на фінішну пряму – заслуга всіх львів’ян, а також тих підприємств, організацій, творчих груп, які підтримували ініціативу з реставрації пам’ятки на різних етапах. Особлива подяка належить Благодійному фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова» в особі Андрія Салюка, який не вагаючись відгукнувся на ідею нашої ініціативної групи і впродовж всієї її діяльності надавав організаційну та експертну підтримку.

Щиро дякуємо також фірмі-тезці нашої пам’ятки – компанії «Меркурій-Центр», працівники якої виявили виняткову фаховість та вправність у встановленні досить складної конфігурації риштувань, а керівництво – добру волю та небайдужість до історичної спадщини рідного міста, погодившись допомогти нам на благодійних засадах.

Прес-конференція з нагоди початку реставраційних робіт

Понеділок, 18 червня 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи: |
Переглядів: 38656
Підписатись на коментарі по RSS

19 червня о 12:00 на вул. Січових стрільців, 3 (біля входу до проїзду Крива Липа) відбудеться прес-конференція з нагоди початку реставраційних робіт в межах завершального етапу порятунку Меркурія. В заході візьмуть участь представники громадської ініціативи «Врятувати Меркурія», Благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова», проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) та компанії «Меркурій-Центр».

Учасники та партнери ініціативи детально поінформують громадськість про формат і поточний стан своєї співпраці заради порятунку історичної пам’ятки, а також ознайомлять із планованим ходом реставрації.

Після завершення прес-конференції запрошуємо відвідати Меркурія і поспілкуватися з фахівцями-реставраторами безпосередньо на місці їхньої праці.

Довідка:

Ініціатива “Врятувати Меркурія” має на меті реставрувати скульптуру авторства львівського митця Леонардо Марконі, що прикрашає будівлю колишньої Дирекції залізниць на вул. Січових стрільців, 3; ця пам’ятка перебуває в аварійному стані.

 

Завдяки пожертвам і сприянню багатьох небайдужих до історії свого міста львів'ян, а також львівських підприємств, за організаційної та фахової підтримки Благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова вдалося здійснити два перші етапи порятунку пам'ятки – науково-технологічне обстеження та виготовлення проектно-кошторисної документації.

 

Фінансування та фаховий супровід третього, завершального етапу порятунку Меркурія здійснено в межах спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Львівської міської ради, Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.

Експертну та матеріальну підтримку із встановлення риштувань та облаштування робочого майданчика реставраторів на благодійних засадах надала компанія «Меркурій-Центр».

Фахівці GIZ готуються до реставраційних робіт

Неділя, 1 квітня 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи:
Переглядів: 3654
Підписатись на коментарі по RSS

Фахівці від Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ), котрі увійшли до групи

виконавців реставрації скульптури Меркурія, провели додаткове обстеження пам’ятки.

Зокрема, було уточнено стан металевого кріплення. Вирішено для більшої надійності

прикріпити його до скульптури двома додатковими скобами з нержавіючої сталі,

встановити одну додаткову скобу між окремими блоками скульптури, а також розкрити

наявні анкери і звільнити їх від корозії.

Для уточнення вмісту солей у скульптурі було взято додаткові проби в п’яти різних

точках і на трьох рівнях глибини для отримання загальної картини засолення фігури

Меркурія.

Експерт від GIZ п. Дірк Брюгеман провів аналіз проб у майстерні НУ «Львівська

політехніка». За ходом процедури мали змогу спостерігати студенти кафедри реставрації.

Детальніші відомості про засолення скульптури потрібні для планування дій із виведення

солей, присутність яких у матеріалі може стати на заваді іншим реставраційним роботам.

За результатами обстеження відбулася зустріч учасників реставраційної групи і активістів

ініціативи «Врятувати Меркурія», під час якої було погоджено, що початок цьогорічних

реставраційних робіт, з поправкою на погодні умови, слід планувати орієнтовно на кінець

квітня.

Фінансову, експертну та організаційну підтримку реставрації надають: спільний

українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини

міста Львова» Львівської міської ради, Німецького товариства міжнародної співпраці та

Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини; Благодійний

фонд «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова».

Благодійну підтримку риштуванням забезпечує компанія «Меркурій-Центр».

Анонс зустрічі 15 березня

Вівторок, 13 березня 2012 г.
Категорія: Новини
Теґи: | |
Переглядів: 3341
Підписатись на коментарі по RSS

Учасники ініціативи "Врятувати Меркурія" зустрінуться в четвер, 15 березня, о 19:00 в приміщенні Товариства охорони пам'яток історії і культури (вул. Коперніка, 40а).

Обговоримо такі питання:

1. Стан Меркурія після зими.
2. Підготовка до реставраційних робіт (закупівля матеріалів та ін.)
3. Співпраця з GIZ.
4. Технічні питання щодо розміщення інформаційних банерів.
5. Різне.

На зустріч мають завітати реставратори, отож буде нагода отримати фахову інформацію.