A PHP Error was encountered
Severity: Notice
Message: Trying to access array offset on value of type null
Filename: page/format.php
Line Number: 181
Саме такої «лікувальної процедури» зазнала скульптура Меркурія після перших кількох тижнів, що минули від початку реставрації. Компрес із змоченого дистильованою водою волокна призначений для того, щоб вивести солі із тих частин скульптури, де їхній вміст підвищений і де вони стоять на заваді збереженню та коректній реставрації пам’ятки. Виведення солей триватиме наступні 3-4 тижні.
Крім процедури знесолення, яка щойно розпочалася, за останні кілька тижнів було проведено ще чимало реставраційних робіт. Їхній результат можна наочно побачити, порівнявши вигляд Меркурія до початку реставрації і тепер. Поверхню скульптури, котра перебувала в дуже тяжкому стані, було зміцнено за допомогою спеціального вапняного розчину, особливо слабкі місця – закріплено реставраційною пастою. Нарощено дрібні втрачені фрагменти, як-от складки плаща Меркурія. Поверхню очищено від «фальшивої патини», тобто темної кірки, яка утруднювала газо- і вологообмін пам’ятки, а отже, спричиняла її руйнування. Реставратори також зняли нашарування цементу: ним колись намагалися «підлатати» скульптуру нефахівці, проте лише завдали шкоди пам’ятці.
Крім цього, реставратори очистили і вкрили захисним покриттям металеві конструкції, на яких тримається скульптура. До слова, ці конструкції, вочевидь, свого часу спроектував і виготовив не скульптор, а кваліфікований інженер: вони настільки міцні та надійні, що падіння Меркурієві загрожувало б хіба що у разі руйнування всього фасаду останнього поверху будівлі, яку він прикрашає.
Усю цю копітку та скрупульозну роботу наша реставраційна команда — Олег Рибчинський, Володимир Горинь, Любов Булгакова – виконувала в екстремальних умовах: на вузенькому майданчику, часто за сильного вітру або спеки. Водночас великою підмогою в їхній праці було якісне облаштування і регулярне технічне обслуговування риштувань, що їх забезпечують справжні експерти в своїй справі – працівники компанії «Меркурій-Центр».
Нагадаємо, що фінансову підтримку та фаховий супровід реставраційних робіт надає спільний українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини.
У найближчих планах реставраторів – відтворення і монтування більших втрачених частин Меркурія: правої руки з кадуцеєм, пальців на лівій руці, фрагменту плаща та крил на колесі – символі залізниці, на якому стоїть Меркурій.
Стежте за нашими подальшими анонсами!